Projektai

Finansiniai rezultatai

Grįžti atgal

Finansinės priemonės „Verslumo skatinimas 2014-2020“ 2017 metų rezultatai: 4 mln. eurų lengvatinių kreditų naujam verslui, iš kurių daugiausiai – Kaune. Pirmuosius įgyvendinimo metus užbaigė finansinė priemonė „Verslumo skatinimas 2014-2020, finansuojama Europos socialinio fondo“, prie kurios kredito unijos prisijungė 2017 metais. 43 šiuos kreditus teikiančios Lietuvos kredito unijos per 2017 metus jų išdavė daugiau nei už 4 mln. eurų ir tokiu būdu prisidėjo prie 250 naujų verslų finansavimo.

Aktyviausi – didmiesčiai

Intensyviausiai naujų verslų sparnus auginti padėjo Kaune ir Vilniuje veikiančios kredito unijos. Antrame pagal dydį Lietuvos mieste veikiančios Centro kredito unija (buv. „Giminėlė“) ir Akademinė kredito unija išdavė daugiausiai paskolų, o Vilniuje veikianti Grigiškių kredito unija liko trečia. Centro kredito unija suteikė 39 paskolas už daugiau kaip 0,8 mln. eurų. Antrojoje vietoje likusi Akademinė kredito unija taip pat finansavo 39 verslus  0,7 mln. eurų sumai. Grigiškių kredito unija išdavė 25 paskolas už 0,5 mln. eurų.

Paskolos išduodamos atsakingai

Lengvatines paskolas gauna įvairiausi verslai: pramogų parkai, maisto gamybos ar techninės priežiūros įmonės, grožio salonai, klinikos, vaikų darželiai ir daugybė kitų.

Jūratė Tamošaitytė
Lietuvos centrinė kredito unija

Paskolos jaunam verslui išduodamos ne visiems prašantiesiems. Kiekviena verslo idėja kruopščiai įvertinama, todėl per metus teko atmesti dalį paraiškų: dažnai pradedantieji verslininkai susiduria su sunkumais sudarydami verslo planus, kartais jų pateikiamos verslo idėjos nebūna tinkamos finansuoti. Prieš pateikdami paraišką, daugelis verslininkų aktyviai naudojasi galimybe gauti nemokamą konsultaciją kredito unijoje.

Lengvatines paskolas gauna įvairiausi verslai: pramogų parkai, maisto gamybos ar techninės priežiūros įmonės, grožio salonai, klinikos, vaikų darželiai ir daugybė kitų. Į kredito unijas gali kreiptis kiekvienas, ieškantis būdų įgyvendinti savo idėjas, - sako Jūratė Tamošaitytė Lietuvos centrinė kredito unijos atstovė.

Lietuvos centrinės kredito unijos, vienijančios penkiasdešimt dvi kredito unijas, atstovė Jūratė Tamošaitytė teigė, jog nėra pagrindinės jauno verslo finansavimo srities ar sektoriaus. Finansavimas yra suteikiamas įvairių veiklų ir galimybių verslams.

Pasiekimai reikalauja pastangų

Finansinė priemonė „Verslumo skatinimas 2014-2020“ jau džiaugiasi augančiais jaunaisiais verslais, jų stiprėjimu ir plėtra. J. Tamošaitytė pažymėjo, kad verslo pasaulyje laimi toli gražu ne kiekvienas, o aukšti pasiekimai reikalauja didžiulių pastangų, darbo ir sėkmės. „Tam ir skiriama parama naujiems verslams – ji suteikia palankesnes sąlygas pabandyti išpildyti savo idėjas“, sakė pašnekovė.

Į lengvatines paskolas iki 25 tūkst. eurų gali pretenduoti naujai įkurtos įmonės, taip pat asmenys vykdantys veiklą pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą, ne ilgiau kaip vieneri metai.  Be to finansinės priemonės „Verslumo skatinimas 2014-2020“ gavėjai, kurie pilnai panaudojo paskolą, gali kreiptis į UAB „Invega“ ir pasinaudoti priemone „Subsidijos verslo pradžiai“, pagal kurią kreditų gavėjai gali gauti tam tikro dydžio negrąžinamąją subsidiją darbuotojų užmokesčiui.

Grįžti atgal